Diagnostika motorov

Ponúkame kompletnú diagnostiku motorov a ostatných systémov všetkých značiek.

Každé vozidlo vyrobené po roku 2000 je vybavené diagnostickou zásuvkou OBD II pre získavanie informácií o stave a prevádzke jednotlivých komponentov a systémov.

Diagnostický software V.A.G.

Pre komunikáciu s elektronickými systémami vozidiel skupiny V.A.G. (AUDI, SEAT, ŠKODA, VW), vlastnosti rovnaké ako u značkových testerov VAG-1552, pre inštaláciu do PC alebo notebooku, výmena dát medzi PC a riadiacou jednotkou vo vozidle prebieha cez adaptérové vedenie pripojené na diagnostickú zásuvku. Program využíva diagnostický protokol VAG, ktorého všetky príkazy je možné použiť

Čo je to moderná diagnostika automobilov?

V súčasnej dobe sú automobily stále viac vybavované elektronickými riadiacimi jednotkami, ktoré majú na starosti nielen riadenie motora, ale aj celú radu ďalších funkcií. Elektronika nielen rozšírila schopnosti a funkcie automobilov, ale umožňuje tiež lepšie určiť prípadnú závadu. Väčšina riadiacich jednotiek v automobiloch je preto dnes vybavená pamäťou závad, do ktorej sa ukladajú informácie o zistených závadách. Je tak možné pomerne ľahko vyhodnotiť i závady, ktoré sa objavujú len sporadicky a inak by sa veľmi obtiažne určovali. Pokial sa jedná o závažnejšiu chybu, rozsvieti sa spravidla na palubnej doske žltá kontrolka motora, tzv. “MIL¨, ktorá nezhasne pokiaľ chyba nieje z pamäte závad odstránená.

Pomocou diagnostickej zásuvky vo vozidle je potom možné sa k jednotlivým riadiacim jednotkám v aute pripojiť buď pomocou počítača s príslušným programom alebo pomocou špeciálneho diagnostického prístroja.S týmto vybavením je možné prečítať informácie o prípadných závadách, prevádzať rôzne nastavenia alebo čítať niektoré ďalšie hodnoty, údaje z jednotlivých čidiel a to aj za prevádzky vozidla.